2020. aasta tõi endaga kaasa palju muutusi maailmas. Muutusid ka tarbijate traditsioonilised tarbimisharjumised ning veebist ostmine sai vaikimisi ostlemise viisiks. USA jaemüüjate e-kaubanduse müüks suurenes 183 miljardit dollarit, 42% tõus võrreldes 2019. aastaga. Mõned aastad tagasi oleks olnud raske ette kujutada olukorda, kus üle kolmandiku (34,3%) kaupmeestest müüvad suurema osa oma toodetest ja teenustest veebis.
Tänu pandeemiale on paljud ettevõtted pidanud restruktureerima oma äri ja selle strateegia. Kellel veel ei olnud e-kaubandust või oli seal suuri puudujääke pidid kiiresti kohanema uute tarbijaharjumustega ja kolima äri veebi. See on loonud soodsa olukorra e-kaubandus platvormide pakkujatele, kes näevad võimalust teenida kasumit tekkinud olukorrast, seal hulgas ka Magento.

Magento Open Source muutub tasuliseks
Kui siiani on Magento Open Source olnud tasuta, siis alates 2021. aasta aprillist on kõikidele uutele klientidele Open Source kuutasuga. Kõik kaupmehed, kes juba kasutavad Open Source’i saavad aasta lõpuni kasutada Magento Open Source’i tasuta. Hetkel on teada, et kuutasu hakkab sõltuma ettevõtte käibest, kuid täpne pakkumine tehakse kõigile personaalselt Magento poolt. Teada on, et Open Source jääb siiski odavamaks lahenduseks, kui Magento Commerce.
Tasulise Magento Open Source’i eelised
Kuutasulise Magento Open Source’iga on kaupmeestel parem kasutajatugi Magento poolt ning suurem rõhk turvalisusel. Lisaks on võimalik eraldi juurde osta Magento Commerce funktsionaalsusi – nt page builder ja toote soovitused. Juurde ostetavad Commerce funktsionaalsused lisanduvad igakuisele tasule, st ei ole välja ostetavad.
Täpsemad plaanid ja detailid Magento Open Source tasuliseks muutumisega leiab siit.