• et
  • en
  • fi
  • da
  • no
  • sv

Google Analytics 4

Internet on juba täis postitusi, kus erinevad turundus ja IT maailma tegijad on avanud GA4 ülemineku probleemistikku. Teema on oluline ja anname ka Lumavi meeskonna poolt kiire ülevaate, mida e-äride omanikud peaksid siin silmas pidama ning miks see vajalik on.

Kõik vähegi teadlikumad e-äridega seotud inimesed peaks juba teadma, et Google lõpetab 2023. aasta juulist andmete töötlemise Universal Analytics (UA) abil. See tähendab, et uusi andmeid enam ei kuvata ja süsteemis saab vaadata üksnes varasemaid aruandeid, mida saab alla laadida kuni 2023. aasta detsembrini.  Paljud ettevõtjad on GA4 juba seadistanud, kuid kasutavad andmete analüüsimiseks jätkuvalt üksnes Universal Analyticsit – sellega on harjutud ja hetkel tundub, et see on loogilisem ja arusaadavam kui uus versioon. Nagu kõikide uuenduste korral ei soovita me üleminekut jätta viimasele hetkele, sest Google Analytics 4-ga tutvumine ja harjumine võtab aega. Lisaks on GA4-l mõned fundamentaalsed erinevused ja uuendused, mis võivad juba varem teile kasuks tulla.

Mis on Google Analytics 4 peamine erinevus?

Kui Universal Analytics abil mõõdeti andmeid sessioonipõhiselt (session-based), siis GA4 kasutab sündmuspõhised (event-based) andmeid. Üks suurimaid erinevusi väljendub nende implementatsioonis – Universal Analyticsit saab kasutada üksnes veebilehe andmete ja üksikute sessioonide mõõtmisel, GA4 rakendub nii veebilehtedele kui mobiilirakendustele, sealjuures saab neid analüüsida ka eraldi.

Allpool mõned punktid, miks uus GA4 lahendus parem on:

 • Uuendatud versioon pakub rohkem täpsust ja funktsionaalsust kui varasemad versioonid. See kasutab masinõpet, mis tähendab, et suudab automaatselt tuvastada mustreid ja tendentse veebipoe kasutamises. See võimaldab teil saada täpsemat teavet oma klientide käitumise kohta, näiteks millal nad oma ostu sooritavad või milliseid tooteid nad kõige rohkem vaatavad.
 • Google Analytics 4 pakub ka rohkem ülevaadet konversioonide kohta. See võimaldab teil jälgida mitte ainult ostude arvu, vaid ka nende väärtust, mis võimaldab teil paremini hinnata oma veebipoe tulusust. Samuti saate jälgida konversioonide allikaid, et saada teada, kus teie klient tuli ja kuidas ta teie veebipoodi leidis.
 • Lisaks sellele, et Google Analytics 4 on tänapäevane ja täpsem platvorm, on see ka tulevikus kindlam valik, sest Universal Analyticsi platvorm lõpetatakse 1. juulil 2023. Seetõttu on oluline üle minna Google Analytics 4-le, et jätkata oma veebipoe jälgimist ilma häireteta. See on eriti oluline, kuna praeguse platvormi lõpetamine tähendab, et kõik vanad andmed kaovad ning te ei saa enam neid analüüsida.
 • Google Analytics 4 pakub ka rohkem võimalusi kasutajakogemuse parandamiseks, näiteks on võimalik jälgida üksikasjalikumalt kliendi teekonda veebipoest ostuni. See võimaldab teil leida kõige tõenäolisemad katkestuspunktid ja parandada kliendi kogemust. Samuti on võimalik jälgida veebipoe kiirust, mis on eriti oluline mobiilsete kasutajate jaoks, ja teha parandusi, et veebipood oleks kiirem ja mugavam kasutada.

Sündmustepõhine jälgimismudel

Üks suuremaid muudatusi UA ja GA4 vahel on sündmuspõhise mudeli kasutuselevõtt olemasoleva seansipõhise mudeli asemel. See tähendab, et seanssidele ja lehevaatamistele keskendumise asemel liigitab GA4 kõik teie veebisaidil toimuvad interaktsioonid sündmuseks. Sündmusi saab vajadusel kohandada konkreetsete toimingute rühmaks, pidades silmas seda, millised andmed teile parasjagu prioriteetsed on. Tänu AI tehnoloogiale ja masinõppele suudab GA4 prognoosida statistikat kasutajate käitumise ja konversioonide kohta (predictive analytics), luua potentsiaalsete ostjate/ostukorvist loobujate vaatajaskondi (audiences), ning pakkuda detailseid andmeid tulemuste kohta (insights).

Seadmeteülene ja mobiilikeskne

Aastal 2016 ületas mobiilne veebisirvimise osakaal esimest korda (süle)arvuteid ja seadmete vahel switchimine on muutunud normiks – ühe ostuprotsessi tegemiseks kasutatakse mitut erinevat seadet. Näiteks avatakse veebipood peale reklaami nägemist esmalt mobiilirakenduses, jätkates hiljem ostu sooritamist kodulehel, tehes seda sülearvutist. 

Võrreldes UA-ga saab GA4-s koguda andmeid lisaks veebile ka mobiilirakendustest, sealjuures analüüsida eraldi näiteks iOS ja Android kasutajate tegevusi. Sealhulgas annab uusi võimalusi ka meie PWA-le ja siinkohal mõned ideed trackimiseks:

 • Kui paljud on endale PWA mobiili alla laadinud
 • Kui paljud sessioonid on alustatud allalaetud api avalehelt
 • Milliseid lehti kasutatakse offline
 • Push Notification’id: CTP (paljud nägid ja klikkisid), Goal Count (paljud tegid peale klikkimist seda mida soovisid), Revenue (ei vaja selgitamist)
Jaga postitust sotsiaalmeedias: LinkedIn facebook
Klick B2B KLICK EESTI AS võimekas ärikliendi e-tellimiskeskkond 6 kuuga Adobe Commerce platvormil
Klick on 1996. aastast Eestis tegutsev koduelektroonika ja digikaupade jaemüügikett. Oma 22 kauplusega üle...
Loe lähemalt 28. juuli 2023
erply ladu Paberivaba laohaldussüsteem Erplylt
E-äri kasvatamisel ei saa üle ega ümber laohaldusest. Mida suuremaks kasvab toodete hulk, seda...
Loe lähemalt 22. juuni 2023

Võta ühendust
  Lumav - Magento Partner

  Magento sertifitseeritud partnerina pakume klientidele parimaid lahendusi mis tagavad ärikasvu.