• et
  • en
  • fi
  • da
  • no
  • sv

Adobe Commerce (end. Magento) e-äri mootorina – kas Sinu äri jaoks?

Eesti e-äride juhid kipuvad üllatunult kulmu kergitama, kui oleme keerulisemate Magento projektide puhul ka Commerce litsentsist rääkinud. Suuremate rahvusvaheliste e-poodnike vestlusringis ollakse aga vastupidiselt üllatunud – Magentol on ka tasuta versioon?

Kõigepealt selgitus nimede osas. Vabavaralise ehk tasuta versiooni nimi on Magento Open Source (endine Magento Community) ning litsenseeritul ehk tasulisel Adobe Commerce (endine Magento Enterprise). Nimemuutus toimus kuna Magento INC liideti 2018 aastal Adobe tooteperekonda. Tavainimesele kõige tuntum lahendus Adobe tooteperest on Photoshop, kuid Adobe pakub ka muid erinevaid lahendusi suurtele e-äridele nagu Adobe Analytics, Adobe Sensei, Adobe Experience Manager ning ambitsioonika e-äri platvormi ostmine enda teiste e-poe toodetega sidumiseks on loogiline samm.

Miks kaaluda?

Commerce litsentsi tasub kaaluda juba hästi toimiva ja kasvava e-äri korral. Adobe Commerce on enda e-äri platvormiks valinud 2020. aasta TOP1000 suurimast e-poest 13% ja kolm peamist põhjust on toodud allpool:

 1. Suur B2C ja B2B lisafunktsionaalsuste hulk, kuhu lisandub pea iga versiooniga uusi võimalusi (anname ülevaate järgmistes postitustes). Kuigi teoreetiliselt on võimalik osta sarnaseid lahendusi eraldi moodulitena, on see kulukam ja bugiderohkem. Adobe Commerce’s saad karbitootena maailma parimate praktikate eeskujul loodud funktsionaalsused koos toimiva lahendusena ning e-pood saab tänu sellele kiiremini valmis.
 2. Oled Adobe klient. Adobe klientidele on määratud Account Manager, kelle kaudu saab kutseid harivatele üritustele ning osa rahvusvahelisel tasemest innovatsioonist. Kuigi poe implementeerib ja paneb tööle arenduspartner, vastutab Adobe Commerce baasfunktsionaalsuste toimimise eest ning on võimalik suhelda otse tehnilise toega.
 3. Säilivad Open Source plussid 😊. Adobe Commerce on sama hästi skaleeritav, paindlik, suur kasutajaskond. Kes oskab arendada Open Source versiooni, oskab ka Commerce lahendusega töötada. Tehnoloogiliselt võib lihtsustatult öelda, et Adobe Commerce on moodul mis pannakse juurde Magento Open Sourcele ning on võimalik ka upgrade’da.

Kuna Eesti turg on väike, siis ei ole konkureerivad suuremad e-äri platvormid Eestis klientidele müümisele investeerinud. Magento on saavutanud Eesti turul suure leviku tänu tasuta/vabavaralise versioonile ja Vendor lock’i ei ole ega saa ka tekkida. Olgu ka öeldud, et Commerce litsentsi hinnakirjad ei ole avalikud – pakkumist on õigus teha Adobe esindajal ja suurusjärk sõltub e-poe käibe suurusest.

Kuidas Adobe Commerce’st maksimumi võtta?

Commerce litsentsiga saad kaasa võimsa tööriistakohvri – see annab uusi võimalusi, kuid selle töölepanemiseks ja hoidmiseks on vaja inimesi. Kahjuks on teada ka juhtumeid, kus kaupmees täpselt ei teagi, mis lisavõimalused tal litsentsiga on, ning ei olda kursis uusimate funktsionaalsuste lisandumisega. Olgem ausad – juhendmaterjal on väga mahukas. Tuleme siinkohal appi ja hakkame Lumavi blogis regulaarselt Adobe Commerce võimalustest ükshaaval ülevaateid andma :).

Tekkis küsimusi? Lumavi meeskonnal on 10+ aastane kogemus e-äride arendamisel ning saame heameelega kaasa mõelda – kirjuta või helista meile, joome ühe kohvi ning räägime lähemalt.

Jaga postitust sotsiaalmeedias: LinkedIn facebook
AI e-poes. Soovitused e-poodnikele ja Lumavi senine kogemus
Tegime hiljuti AI teemalise mini-seminari kus tutvustasime väikesele grupile enda arvamust AI kasutamise osas...
Loe lähemalt 16. aprill 2024
Decora front page Case study: Decora välise sortimendi automatiseerimine
Kes ei tunneks Decorat? Eesti üks tuntuim ehituspoe bränd, mis põhineb kodumaisel kapitalil.  Lumavi...
Loe lähemalt 09. aprill 2024

Võta ühendust

  Lumav - Magento Partner

  Magento sertifitseeritud partnerina pakume klientidele parimaid lahendusi mis tagavad ärikasvu.