• et
  • en
  • fi
  • da
  • no
  • sv

Case study: Coop Kriisivaru e-pood Magento platvormil kiirtööna

Coop on suurim jaekaubanduse valdkonnas tegutsev grupp Eestis. 100% Eesti inimestele kuuluv grupp koosneb 19 ühistust ligi 330 kauplusest ning toimib ka e-pood: eCoop.

Coop kriisivaru Lumav

Eesmärk

Kõigest nädalaga pärast Eestis alguse saanud ostupaanikat otsustas Coop avada üle-eestilise e-poe Kriisivaru, kust inimesed saavad kas endale või lähedastele tellida kõige vajalikumaid toiduaineid ja esmatarbevahendeid, mis ei ole temperatuurinõudlikud. Tavapärase 15 000 erineva toote asemel saab klient Kriisivaru e-poest valida olemasolevate pakettide vahel, kuna see tagab e-poe kiire toimimise ja suure hulga klientide teenindamise võimekuse, mis tavapärastes toidu e-poodides on jõudnud oma maksimumpiirini.

Kuna olemasolev e-pood osutab teenust Harjumaal ja Pärnus, otsustati luua eraldi lahendus, mis teenindaks kõiki inimesi üle Eesti. Lahenduse kiireks leidmiseks valiti partneriks Lumav Commerce, kuna nad on spetsialiseerunud e-äride ehitamisele ja suudab ka kiirkorras suure tiimi välja panna.

Coop Kriisivaru avalehe kasutajaliides

Teostus

Platvormi valikul otsustati Magento Open Source kasuks. Kuigi harilikult võtab sellise poe erilahendusena püstipanek mitu kuud, on kompromisse tehes võimalik see püsti panna ka oluliselt kiiremini ja väiksema arendusmahuga.

„Kuigi lihtsamate e-poodide jaoks on turul ka sobivamaid platvorme, otsustasime valida Magento, mis suudab taluda suurt külastatavust ning samal ajal oleks skaleeritav ja paindlik. Viimane on eriti oluline, sest kunagi ei tea kuidas lahendust veel edasi arendada vaja oleks.“

Mait Mäesalu, Coop e-kaubanduse juht

Peale ühte lühikest töötuba alustati arendusega ning pood saadi ostmiskõlblikuks kolme päevaga. Mitmed arendused lükati edasi teise etappi, et saada minimum viable product livesse võimalikult pea.

Üle-Eestilise tarne tagamiseks valiti väline partner ehk Omniva, mis kaubad üle Eesti 1-3 päevaga kohale viib. Makseviiside vahendajaks Maksekeskus, et saaks võimalikult kiiresti ja hõlpsasti püsti pangalinkide võimaluse, mis on Eesti tarbijate eelistatuim makseviis. Keskmisest enam testiti lehe vastupidavust suurtele koormustele (kvaliteedijuht kasutas mitmeid eri arvuteid) ning pood pandi korraliku serverilahenduse peale.

Raido Tamar aitas teha esmase otsingumootoritele optimeerimise, et lahendus oleks SEO sõbralik ning kriisivaru.ee oleks paremini nähtav erinevate kriisivarude, -pakkide, -toiduvarude ja teiste kriisiga seonduvate märksõnadega.

Päev varem testis poodi kitsam seltskond ning livesse panek läks väga sujuvalt.

Coop Kriisivaru tootekaart kasutajaliides

Tulemus

Pood võeti kasutajate poolt väga hästi vastu – tellimuste analüüsil oli näha, et seda kasutavadki eelkõige maapiirkondades elavad inimesed. Külastatavus ja tähelepanu on suur.

„Magento on väga võimekas, kuid nüansirohke tarkvara ning ka lihtsana tunduvate lahenduste loomine peab olema hästi läbi mõeldud. Meil on hea meel, et saime aidata kaasa kriisi mõjude leevendamisele ning tänud meeskonnale kes selle nimel eriti pingutas.“

Margus Ots, Lumav Commerce äriarendusjuht

„Erakordne aeg nõuab kiireid otsuseid ja otsustavat tegutsemist – ootama jäämine on tagasiminek. Meie jaoks on tegemist ebastandartse, kuid ilmselt kõige kiiremini end ära tasuva projektiga, mis samal ajal pakub ka reaalset väärtust meie kogukonnale. Hindan Lumavi meeskonna kaasamõtlemist ja vastutulekut lahenduse loomisel! Jätkame lahenduse edasiarendamist.“

Mait Mäesalu, Coop e-kaubanduse juht

Kas vajad ka kiiret e-äri lahendust, mida on hiljem võimalik edasi arendada? Võta meiega ühendust ja vaatame koos, kuidas saame sinu e-äri käima lükata.

Jaga postitust sotsiaalmeedias: LinkedIn facebook
AI e-poes. Soovitused e-poodnikele ja Lumavi senine kogemus
Tegime hiljuti AI teemalise mini-seminari kus tutvustasime väikesele grupile enda arvamust AI kasutamise osas...
Loe lähemalt 16. aprill 2024
Decora front page Case study: Decora välise sortimendi automatiseerimine
Kes ei tunneks Decorat? Eesti üks tuntuim ehituspoe bränd, mis põhineb kodumaisel kapitalil.  Lumavi...
Loe lähemalt 09. aprill 2024

Võta ühendust

  Lumav - Magento Partner

  Magento sertifitseeritud partnerina pakume klientidele parimaid lahendusi mis tagavad ärikasvu.