• et
  • en
  • fi
  • da
  • no
  • sv

Miks on responsive veebidisain oluline?

Enne sellele küsimusele vastamist selgitame, mida responsive ehk seadmetundlik veebidisain täpselt tähendab.

Targalt skaleeruv ehk responsive veebidisain tähendab, et koduleht kohandab end ise vastavalt seadme ekraani suurusele, kus seda kuvatakse. Sellisteks seadmeteks on näiteks tahvelarvutid ja nutitelefonid.

Desktop vs nutiseadmed

Nutitelefonide ja mobiilsete seadmete kasutajate arv ületas 2014. aastal tavaliste nn desktop arvutite kasutust. Mobiilsete seadmete osakaalu kasv on omakorda kaasa toonud veebilehtede kuvamise üha väiksematelt ekraanidelt – seda kasvavat tendentsi ei tohiks kodulehe tegemisel ignoreerida. Kuna nutiseadme kasutaja jaoks ei ole juurdepääs internetile ajast ja kohast sõltuv, tähendab see, et kodulehte külastatakse täna mobiilsetest seadmetest märksa suurema tõenäosusega kui kunagi varem.

Klikk vs puudutus

Tavaarvutites kuvatav kodulehe keskkond ei ole loodud mugavaks kasutamiseks väikeste ekraanidega seadmetel. Kui koduleht ei ole nutiseadmele kohandatud, on lehe kasutamine tülikas – ekraanipilti tuleb sisse ja välja suurendada, pisikesi linke ja väljasid on raske tabada, leht on kokku surutud ning sellel on raske navigeerida.

Miks eelistada mobiilisõbralikku lehte?

Täna sooritatakse üle poole otsingutest just mobiilsetest seadmetest. Kui Teie koduleht tuleb otsingutulemustes hästi välja, kuid ei ole mobiilse seadme jaoks optimeeritud, lahkub sealt suure tõenäosusega 61% mobiilikasutajatest. Tekib küsimus, kas kadunud potentsiaalne klient oleks seadmetundliku veebidisaini puhul viibinud minu lehel kauem? Ilmselt jah 🙂

Järgmises postituses räägime responsive veebidisaini kasutegurist ja sellest, kuidas seadmetundlik disain loob etteveõtte kodulehele lisaväärtust.

Jaga postitust sotsiaalmeedias: LinkedIn facebook
Erply investeeris Lumavisse
Hea meel teavitada Lumavi partnerlusest kodumaise äritarkvara Erply’ga! Partnerluskokkuleppe käigus omandas Erply Software OÜ...
Loe lähemalt 05. aprill 2023
B2B Magento/Adobe e-äri lahendused
Oleme Lumavis kokku puutunud aastate jooksul väga paljude eri ärikliendi B2B müügilahenduste loomisega Magento...
Loe lähemalt 28. märts 2023
Scroll to top

Võta ühendust
  Lumav - Magento Partner

  Magento sertifitseeritud partnerina pakume klientidele parimaid lahendusi mis tagavad ärikasvu.