• et
  • en
  • fi
  • da
  • no
  • sv

Vabavara eelised

Kodulehe nähtavaks muutmise juures on üks tähtsamaid asju majutus. Kirjeldame, millised plussid on vabavara majutusega seotud ja millised miinused vähelevinud tarkvara kasutamisel.

Majutus

Et majutusega seotud toimingud oleksid võimalikult mugavad ja sujuvad, tasub leht teha maailmas üldtuntud PHP koodiga platvormile. Kui süsteem töötab tundmatu sisuhaldustarkvaraga, võib majutuse kasutamisel tekkida hulganisti probleeme, sest rakendatav kood ei ole levinud. PHP koodiga platvormi peale on aga ehitatud paljud vabavaralised süsteemid, sealhulgas WordPress.

Edasiarendus

Varem või hiljem leiate, et Teie kodulehel on vaja midagi muuta või hoopis teistmoodi teha. Enda loodud sisuhaldustarkvara puhul tähendab see täielikku ümberprogrammeerimist, millega kaasneb ilmselt suur rahakulu. Kõige mustem stsenaarium on see, kui kodulehe teinud firma või inimene ei ole enam kättesaadav. Kui Te ka leiate inimese, kes on valmis tarkvara edasi arendama, toob see kaasa veel suuremad väljaminekud, sest uus inimene peab alustama nullist, et saada aru, mis ja kuidas täpselt tehtud on. Kui aga valite vabavaralise süsteemi, leiate ükskõik millisest riigist sadu või isegi tuhandeid inimesi, kes Teid aidata oskavad.

Süsteemi kasutamine

Tänapäeval leidub suhteliselt vähe enda arendatud sisuhaldustarkvara programme, mis näevad seestpoolt välja lihtsad, loogilised ning on Teie emakeeles. Kui selline tarkvara on ka loodud, tuleb selle eest maksta lisaraha. Vabavara (näiteks WordPressi) on aga väga mugav kasutada – selles on kõik eestikeelne ning selgelt ja suurelt paigutatud. Pealegi on WordPressil kasutusjuhend, mille Aedes enda klientidele ära on tõlkinud. Pakume kliendile ka tasuta koolitust ning oleme probleemide korral alati olemas. Tõtt-öelda ei juhtu just sageli, et enda sisuhaldustarkvarale koostatakse eraldi kasutusjuhend, mis sisaldab elementaarset infot sisestamise ning keerukamate leheosade paigutuse kohta – meie aga oleme seda teinud.

Kodulehe täiendamine

Tihti võib tekkida olukord, kus soovite oma kodulehele mingisugust lisa, olgu selleks meediamängija, mõne galeriivaatega seotud rakendus või midagi muud. WordPressi puhul kutsutakse selliseid asju pluginateks, millest väga paljud on tasuta või väikese raha eest. Isetehtud kodulehe puhul tähendaks see aga jällegi rahakoti kergendamist, sest kusagil kataloogis pluginaid just niisama ei pakuta. Lisaks võite saada väga algelise lisa, mis ei ole ka kujunduse poolest eriti atraktiivne.

Kodulehe muutmine

Vabavaralise süsteemi puhul on kodulehe muutmine väga lihtne. Tihti käivad valitud teemaga kaasas erinevad värvilahendused, nii et võite kodulehe tooni kasvõi iga nädal ise muuta. Kui sooviksite täiesti uut lahendust, oleks ka see soodsam. Kuid vähelevinud sisuhaldustarkvara puhul tähendaks see halvimal juhul terve kodulehe loomist otsast peale, sest nii on kõige soodsam.

Hind

Hind on kodulehe loomisel kõige tundlikum asi. Kuigi on ütlus, et „iga liigutus maksab”, siis vabavara puhul see ei kehti. Vabavaraline platvorm ei maksa peaaegu midagi, kuid sellega kaasa antavad valikuvõimalused on arvestatavad. Ja mis on kõige tähtsam – puudub siduv leping! Kui koduleht antakse üle, on ta Teie oma ja Te saate seda ise edasi arendada. Muidugi ei keela keegi sõlmimast ka hoolduslepingut, kui endal aega napib.

Jaga postitust sotsiaalmeedias: LinkedIn facebook
Lumav ERPLY Tellimiskeskkond ärikliendile – Erply ja Lumavi koostööprojekt
Meie käest on palju küsitud, milliseid lahendusi oleme koostöös Erplyga tegemas. Hea meel on...
Loe lähemalt 08. november 2023
“Käibemaks 22” ehk kuidas tagada (sujuv) maksumäära muudatus oma e-poes?
Üha kiirenevalt muutuvat maailma pelgavatele ettevõtjatele on kunagisel USA presidendil Benjamin Franklinil lohutav sõnum:...
Loe lähemalt 02. november 2023

Võta ühendust

  Lumav - Magento Partner

  Magento sertifitseeritud partnerina pakume klientidele parimaid lahendusi mis tagavad ärikasvu.